Skip to content
Increase font size Default font size Decrease font size
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
Titulinis DUK Spalvų valdyme naudojami terminai ir trumpiniai Device dependent color – spalvos priklausančios nuo įrenginio

Device dependent color – spalvos priklausančios nuo įrenginio

Tai ir reiškia, jog spalva tiesiogiai priklauso nuo įrenginio, o ne nuo skaitines jos reikšmės. Skirtingi du įrenginiai tą pačią skaitinę spalvos reikšmę RGB ar CMYK spalvų aprašymo modeliuose rodys ar išspausdins skirtingai, nes tai bus (device-specific) ar (device-dependent) spalvos, kurios paprasčiausiai nurodys įrenginiui "pagaminti spalvą, kurią tas įrenginys laiko atitinkančią tam tikrą spalvos kodą.

Naudodami tokią pačią RGB arba CMYK reikšmę skirtinguose įrenginiuose mes gausime skirtingas spalvas, arba net tuo pačiu įrenginiu (spausdintuvu), jei naudosime skirtingą popierių - spalvos bus skirtingos, nors spausdinsime tokią pačią spalvą.

Šias problemas išsprendžia spalvų valdymo sistema (color management system) CMS. Problema išsprendžiama skaitinėms spalvos reikšmėms priskiriant absoliučias reikšmes, kurios keičiamos tą pačią spalvą rodant ar spausdinat skirtingais įrenginiais, idant spalva butų identiška. Kaip atskaitos tašką laikant ne pačias RGB ar CMYK įrenginių dažiklių spalvas ir jų reikšmes, o spalvų suvokimo sistemą, kuri yra nepriklausoma ir yra grindžiama žmogaus spalvų matymu, kaip pvz. CIE XYZ, L*a*b* spalvų erdvės.