Skip to content
Increase font size Default font size Decrease font size
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
  • Image Slideshow
Titulinis DUK Spalvų valdyme naudojami terminai ir trumpiniai Device independent color – spalvos nepriklausančios nuo įrenginio

Device independent color – spalvos nepriklausančios nuo įrenginio

Vietoj to, kad perduoti į įrenginį spalvą nusakančias reikšmes RGB ar CMYK spalvų modeliuose, kad įrenginys pagal šią informaciją išduotų tam tikrą spalvą, spalvų nepriklausančių nuo įrenginio spalvų modelyje (Device Independent Color) yra perduodamos ne pačios RGB ar CMYK įrenginio dažiklių spalvų reikšmės, o nepriklausomos spalvų erdvės (L*a*b*) reikšmės, kurios atitinka žmogaus spalvų matymą ir jų suvokimą.

Spalvų nepriklausančių nuo įrenginio spalvų modelis yra grindžiamas moksliniu darbu, kurį atliko įstaiga, atsakinga už rekomendacijas dėl fotometrijos (photometry) ir kolorimetrijos (colorimetry). Tarptautinė apšvietimo komisija (Commission Internationale de l'Eclairage) CIE nustatė keletą "spalvų erdvių", aprašančių įvairias matomas spalvas nedviprasmiškai, o skaičiais.

Galime paminėti keletą tokių spalvų erdvių: CIE LCh, CIE LUV, CIE xyY, CIE Lab - jos visos išvestos iš pagrindinės CIE XYZ spalvų erdvės. Tačiau norint naudotis spalvų valdymu (color management) jums nereikia išmanyti subtilybių apie šias spalvų erdves. Užtenka teisingai sukurtų ICC-ICM spalvų profilių ir programinės įrangos, kuri su jais dirbtų, dar reikalingas ir išmanymas kaip jais naudotis, kuris nėra sudėtingas.